Naila oficiálne dospela do štádia kedy extréme potrebuje rôzne aktivity. A špeciálne v tejto dobe, kedy sme väčšinu času zatvorení doma v byte. Môžem povedať, že celkom sa dokáže prehrať aj sama, ale toto jej nevydrží príliš dlho a preto potrebuje každý deň niečo nové. Detské ihriská a pieskoviská sú zatvorené a ako dieťa, ktoré vyrástlo pri mori sa začala takmer každý deň pýtať kedy pôjdeme opäť na pláž.
Viem, že nápad, ktorý som dostala je od reálnej pláže vzdialený na míle, ale piesok nám ju pripomína a s týmto sa dá veľmi dobre zahrať aj vo vnútri bytu, bez toho aby bol úplne všade ako ten klasický …
Už je to niekoľlko dní čo sa doma hráme s našim “HOME MADE MOON SAND” pieskom, alebo v preklade mesačným pieskom a zatiaľ ju to baví extrémne! A musím povedať, že aj mňa :-) Moon Sand je veľmi podobný tomu kinetickému, avšak oveľa lepšie drží tvar a tak sa s ním lepšie pracuje menším deťom. Samozrejme, že sa dá kúpiť už hotový v rôzných farbách v hračkárstve, ale nás baví si veci vyrábať doma. Výroba je veľmi jednoduchá a nie finančne náročná.
Na googli nájdete mnoho návodov ako vyrobiť mesačný piesok, ale my sme si vybrali možnosť s múkou a detským olejom :-) 

Je to jednoduchšie ako upiecť hrnčekový koláč1/4 hrnčeka SEBAMED detského oleja na 2 hrnčeky polohrubej múky. Ja som urobila dvojitú dávku, čiže 1/2 hrnčeky detského oleja + 4 hrnčeky múky.

Základom je veľmi dobre to rozmiešať, rozbiť úplne všetky hrčky a získať jednotnú hladkú textúru celej zmesy. Pokiaľ sa s pieskom nebudete hrať je dobré ho uschovať vo vzduchovo uzatvárateľnej nádobe alebo plastovom sáčku. Takto pripravený by vám mal vydržať minimálne mesiac.

 

JEDLÁ VERZIA Moon Sand piesku

Určite vám hneď napadlo, čo v prípade, že vaše dieťa ešte stále všetko ochutnáva a povačšine toto tasting menu nemá nič spoločné s príkrmom servírovaným na obed. Tak som vyskúšala vyrobiť 100% jedlú verziu s použitím kokosového oleja, ktorá je vhodná aj pre menšie detičky a je abslútne bezpečná v prípade ochutnávky. 

Pre verziu s kokosovým olejom zmiešajte 1/3 šálky REDCOCO kokosového oleja (rozpusteného v mikrovlnnej rúre) na každé 2 hrnčeky polohrubej múky.

Potrebné množstvo miešame rovnako ako v prvej verzii. Musím teda povedať, že konzistencia je jemne odlišná ale stále plní účel a prináša mnoho zábavy!

Ak si aj vy vyrobíte váš Moon Sand dajte nám vedieť a podeľte sa s nami o vaše skúsenosti a fotky :-) už teraz sa tešíme

s láskou
Mimi & Naila

Detskú kozmetiku SEBAMED zakúpite v sieti drogérii DM a organický kokosový olej REDCOCO na eshop.redcoco.com