Je to veľmi zvláštny pocit postaviť si dom podľa svojich predstáv a nakoniec sa doň nestihnúť ani nasťahovať. Keď sme sa s Fabriziom spoznali, pozemok, na ktorom je postavený, už mal kúpený, ale dom v nedohľadne. Na moju otázku, prečo si ho doteraz nepostavil, odpovedal jednoducho: „A na čo by mi bol? S kým by som v ňom býval? Sám?“ Nie, nie, sám už nikdy nebude. Veď už sme dokonca traja, ale kým sa opäť na Bali vrátime celá rodinka, ešte to chvíľku potrvá.

Na začiatku stavania akosi neplánovali prírastok do rodiny a tento domček sa zrovna nepýši titulom „baby friendly“ práve preto máte jedinečnú šancu otestovať našu spoločnú stavbársku prvotinu práve vy. Nazvali sme ju SALTY VILLA, lebo chceme žiť SALTY LIFE FOREVA, čiže navždy slaný život, slaný prioceánsky život. Bolo to ťažké rozhodnutie, ale urobili sme ho! A tu je:

Naša SALTY VILLA je dostupná na denný prenájom, čiže ak sa rozhodne prísť na dovolenku na Bali, máte možnosť prenajať si práve tento kúsok nášho raja. Vila sa nachádza na konci tichej slepej uličky v priamom centre mestečka Seminyak. V pešej dostupnosti od vily sú známe kaviarničky, reštaurácie, butiky a obchodné centrum. Od najbližšej pláže vás delia iba 3 minúty jazdy na skútri alebo cca 10-minútová prechádzka pešo.

Celá vila je postavená v spojení, v akom Bali vnímame my a tak, ako ho milujeme, čiže moderne s tradičnými prvkami. Stavba dominuje výraznými betónovými stenami a podlahami, kamenným obkladom, sklom a drevenými prvkami v tradičnom balinézskom štýle. Drevená brána nad bazénom alebo drevené dvere do kúpeľní sú výrazné ručne vyrezávané prvky domu. Celá podlaha v obývacej časti je zo vzácneho, veľmi odolného dreva ulin. Podlahové dosky pochádzajú z tradičného indonézskeho jogla (indonézsky drevodom) privezeného na Bali začiatkom 20. storočia z ostrova Jáva.

Momentálne vila disponuje iba dvomi spálňami (tretia na poschodí stále nemá vchodové dvere a vstavanú skriňu, ale keď je už zvyšok zariadený – skrátka nedodali), čiže v ponuke je na prenájom ako dvojizbová pre maximálne 4 osoby. Každá spálňa má vlastnú kúpeľňu so sprchovým kútom a wc, veľkou vstavanou skriňou, safty boxom, king size manželskou posteľou a dvomi klimatizačnými jednotkami (izba + kúpeľňa). Manželské postele sú zachovalým originálom z 20. storočia pochádzajúce z domu bohatej tradičnej indonézskej rodiny, doplnené moderným vysokým americkým matracom. Dve zo štyroch stien spální sú celopresklené a tieto okná sú posuvné natoľko, že si viete v prípade potreby otvoriť takmer celú stenu. Výraznou dominantou domu je bazén vsadený medzi dve spálne.

Spoločné priestory tvorí obývacia časť s priestrannou sedačkou a televízorom, jedálenský kút pre šesť osôb (v prípade potreby sa pohodlne k stolu usadí osôb až osem). Na čo som obzvlášť hrdá je kuchynská linka. Je to zvláštne, ale kuchyňu – európsku kuchyňu – na Bali nájdete vo vilách len veľmi ojedinele. Táto je plne vybavená kvalitnými spotrebičmi, kuchynským náčiním a musím povedať, že už som mala možnosť v nej variť a bolo to ako splnený sen. Čo je však na Bali ešte väčšou vzácnosťou je vlastná práčka – aj tá je zabudovaná v kuchynskej linke.

Doplnky sú prevažne od Joshua Dizajnu – českej dvojice žijúcej tu na ostrove tvoriacej famózne umenie, okrem iného aj z odpadu nájdeného na pláži, ako je obraz nad jedálenským stolom. Vtipné je, že keď ho Martina Černá tvorila, použila hlavne detské hračky a to vôbec netušila, že čoskoro na to budeme v očakávaní.

V prípade dažďa sa automaticky stiahnu rolety, ktoré majú dostatočnú priedušnosť, aby prúdil vzduch, ale zároveň zabraňujú vniku vody. Super je, že sa vďaka dažďovému senzoru samé zatiahnu napríklad v noci alebo počas dňa, aj keď vo vile nie je nikto prítomný. Na prízemí hneď vedľa vchodových dverí nájdete hosťovské wc. Držme sa pravidla, že keď je v dome veľa ľudí, záchodov nikdy nie je dosť J Bali je surferská destinácia a preto nesmú chýbať reky – držiaky na surfové dosky, a čo rozhodne oceníte, je odkladacia polička na helmy. Vila je samozrejme pripojená na wifi vysokorýchlostný internet. V prípade zlého počasia si môžete na televízore v obývačke pozrieť napr. film na Netflixe. V cene ubytovania je každodenné upratovanie a výmena uterákov.

V prípade záujmu o rezervovanie si ubytovania napíšte priamo mne, alebo kliknite tu na link stránky Airbnb, cez ktorú vilu prenajímame. Na tomto linku najdete aj viac fotografií a tiež kalendár dostupnosti. Verím, že ak sa rozhodnete u nás pár nocí prebývať, budete nadmieru spokojní a aj toto prispeje k vašim skvelým zážitkom a spomienkam, ktoré si z ostrova odnesiete.

Vaša Mimi