Akú kozmetiku používam a ako sa starám o svoju pleť? 

Túto otázku dostávam v poslednej dobe od vás veľmi často, vaša zvedavosť v čom spočíva tajomstvo mojej pleti počas môjho tehotenstva sa vo vašich správach opakuje ešte častejšie.  Príde mi zvláštna v tom zmysle, že tehotenstvo predsa nie je choroba, ani alergia alebo špeciálna kozmetická diéta, kedy treba niečo upraviť. O svoju pleť sa starám poctivo a rovnako ako aj pred tehotenstvom. Už roky používam značku ARTISTRY, ktorej som verná presne od roku 2008. Už takmer 10 rokov som si nekúpila prípravok inej značky a neviem, či ma niečo alebo niekto presvedčí, aby som tento fakt zmenila. Zámerne som povedala slovo kúpa, lebo túto kozmetiku si kupujem! Toto nie je platená reklama, lebo som dostala nejaké výrobky na odskúšanie a radostne vám oznamujem, že sú fajn. Toto je moja pleťová alfa-omega, moja pleťová biblia, súčasť môjho života celé desaťročie a keď sa pozriem na môj vek, tak veľmi dôležité desaťročie vo vzťahu k vývoju pleti.

  1. krok: čistenie – čistiaci hydratačný gél HYDRA V pleť krásne prečistí, odstráni make-up, prach a hrubé nečistoty, otvorí póriky a tie čistí zvnútra.
  2. krok: tonizácia – toniku HYDRA V slúži na zatvorenie pleťových pórov, dočistenie a osvieženie pleti.
  3. krok: sérum – hydratačné HYDRA V a kolagénové – najlepšie na svete, volám ho môj hrdina z radu YOUTH XTEND. Ráno používam hydratačné – je plné vitamínu C a úžasne pomáha proti pigmentáciám – veď práve v tehotenstve je pleť ženy vďaka výrazným hormonálnym zmenám náchylná na tvorbu pigmentových škvŕn + ja žijem na slnečnom Bali, kde je tento fakt zdvojnásobovaný a tiež podporuje tvorbu kolagénu. Večer prichádza na rad môj hrdina – predlžuje životnosť a zdravie buniek a podporuje práve tvorbu mladého proteínu v pokožke až o 280 %. Séra sú krásnou budúcnosťou pre našu pleť, sú koncentrovanou účinnou „bombou“, sú zmenou, ktorú čakáme od krémov, ale prichádza práve vo forme sér. Sú tým produktom, ktorý urobí rozdiel. Ak máte SWEET 30 a vaša pleť už cíti, že potrebuje podporu, odpoveď je sérum! Sérum je naozajstným skincare hrdinom
  1. krok: hydratácia, čiže krém. Tu už bežne platí rozdelenie na denný a nočný, ja si však momentálne užívam luxus dokonalého krému, ktorý je určený na deň aj noc. A keď vravím, že dokonalého, tak nepreháňam. Hovorím o čerešničke na torte od ARTISTRY a tým je SUPREME LX – krém, ktorý si získal moje srdce ešte skôr, ako som si ho prvýkrát naniesla na pleť. Stačil mi pohľad na jeho obal a vôňa. Nechcem tu opisovať do detailu, ako tento krém funguje, čo obsahuje a prečo je taký výnimočný. Avšak laicky a veľmi zjednodušene povedané – tento krém preprogramuje vašu pleť, zrazu vaše pleťové bunky získajú harmóniu a rovnováhu. Presne to, čo treba vyladiť počas tehotenstva v celom tele. Samozrejme, že si uvedomujem cenu tohto krému a preto si niekedy počas veľmi teplých večerov na pleť nanesiem iba ľahký YOUTH XTEND nočný pleťový fluid – toto si však môžem pri mojej pleti dovoliť iba na Bali. V Európe potrebuje moja suchá pokožka poriadny krém, bez ktorého nezaspím.
  2. krok: očný krém. Aj tu sme pri zlate SUPREME LX – tento očný krém je must-have a budem si ho kupovať, aj keby traktory padali, ako sa hovorí. Radšej si odpustím čokoľvek iné na svete, ale tento očný krém mi neberte! A už teraz, keď si predstavím to nočné vstávanie, o ktorom hovoria všetky mamičky, ďakujem svetu za tento malý zázrak, ktorý zachráni moje očné okolie pred katastrofou.
  1. krok: maska. Je krokom, samozrejme, doplnkovým a nepoužívam ju každý deň. Je to však rovnako dôležitý krok. Masky momentálne používam dve – hĺbkovo čistiacu hlavne kvôli čiernym bodkám a prašnému prostrediu, nakoľko stále jazdím na motorke a cesty sú špinavé. Obsahuje biely íl, ktorý pleť nielen prečistí, ale aj odstraňuje odumreté bunky. Avšak mojou top vychytávkou je omladzujúca maska z radu YOUTH XTEND – takú krásne vypnutú rozžiarenú pleť nemám po ničom inom. Keď chodievam ku kozmetičke na pleťovú masáž, nosievam si túto masku so sebou a ona mi ju aplikuje. Taká som ja zákazníčka v salóne krásy, že si vlastné prípravky nosím :D

Viac o mojom tehotenstve, otázkach, ktoré od vás dostávam najčastejšie a mojich odpovediach na dočítate v článku BUDEM MAMA! 
Ak vás kozmetika ARTISTRY zaujala pokojne mi napíšte a poradím vám :-) prípadne si prečítajte viac na webovej stránke www.krasavpopredi.sk no rozhodne vám odporúčam sledovať tento instagram @krasavpopredi a facebook fan page a tak vám neujdu žiadne novinky a užitočné informácie.